Loading color scheme

Voda po holení, kolínská a toaletní voda

Na první pohled vypadají obě téměř stejně, ale nějaký rozdíl mezi nimi určitě bude, jak již z název článku napovídá. Pojďme se na to podívat trošku blíže a věřte mi že nebudete první ani poslední který se mě na tuto věc bude ptát.

Voda po holení:

Holení vousů - tahání za ně znamená otevřené póry, při použití tupé žiletky můžete lehce krvácet, neustálé používání pěny, gelů na holení může pokožku zase vysušit. A teď je ten správný čas použít vodu po holení. Jejím hlavním účelem je pokožku hydratovat, dezinfikovat, uzavřít póry. Voda po holení slabě voní, vydrží vonět pár minut. =voní, hydratuje, dezinfikuje, uzavírá póry

Kolínská:

Kolínská voda je složená z alkoholu a přírodních silic či dalších aromatických látek. Kvalita se určuje podle obsahu alkoholu, kvalitnější kolínské mají vyšší obsah alkoholu 75-80%, v těch levnějších variantách najdeme jen 40-60% alkoholu. Vysoký obsah alkoholu zajišťuje skvělé dezinfekční, stahující a antiseptické účinky. Pokud vám tedy jde jen o vůni, sáhněte po kolínské. V češtině se nazývá jako přeložená zkratka Eau de Cologne. Vzhledem ke svému hlavnímu a skoro jedinému účelu - tedy vonět - se aplikuje na klasická pulzující místa - krk, zápěstí - aby byla cítit co nejdéle.

Parfémová voda = toaletní voda:

Pořád vám síla a doba vůně kolínské nestačí? Sáhněte po parfémové vodě, ta vás dostane. Vzhledem k vyššímu obsahu vonných látek 5-15 % (Kolínská má 2-5%) to zvládá ještě důkladněji než kolínská. Vyrábí se ještě silnější 10-20% vonných látek, ale to už abyste si dával pozor na motýli, včely atd.